Wszystkie zalety systemu Bluesound

Ludzie szukają dziś rozwiązań uniwersalnych, a jednocześnie możliwie stabilnych i elastycznych. Zwolennicy muzyki odtwarzanej w świetnej jakości czasami obawiają się tego, że systemy oparte o sygnał radiowy nie zaoferują im tego, na co liczą. Mowa o jakości, która nie budzi żadnych dyskusji. Brak zakłóceń, brzmienie pełne bogatych detali – to rzeczy istotne dla każdego audiofila.

Korzystając na przykład z głośnika bezprzewodowego parowanego z telefonem za pośrednictwem Bluetooth, można się zachwycić albo srogo rozczarować. Wpływ na to ma w podobnym stopniu techniczna klasa głośnika, jak też urządzenia nadawczego wbudowanego w użytkowany smartfon. Na poziomie domowych zestawów audio wymagania rosną jeszcze bardziej. Do bardzo wysoko ocenianych rozwiązań w tym zakresie zalicza się system Bluesound.

Jest on dynamicznie rozwijany i z każdą kolejną generację wzbogaca się o nowe istotne cechy. Należy tu wskazać obsługę dwukierunkowego Bluetooth, co znacznie zwiększa możliwości i poprawia stabilność połączenia. Dalej mamy obsługę dwuzakresowego WiFi, co także stanowi duże ułatwienie. Najnowsze modele z linii Bluesound wspierają także technologię Apple AirPlay 2, która zalicza się do najbardziej zaawansowanych w kontekście korzystania z bezprzewodowo przesyłanej muzyki.

W ramach tych rozwiązań dostępny jest na przykład bezprzewodowy głośnik Pulse Flex 2i, który paruje się z urządzeniami poprzez Bluetooth. Dla najlepszego brzmienia Z uwagi na swoją uniwersalność i powszechność protokół Bluetooth można uznać za najbardziej standardowy, jeśli chodzi o przesyłanie sygnałów audio bez użycia okablowania. Jednakże w ramach tej technologii powstały ciekawe odnogi, jakie można określić mianem audiofilskich. Dlatego właśnie w ramach systemów z serii Bluesound wdrożono aptX HD, dzięki której można cieszyć się znakomitej jakości brzmieniem.

Standard opracowany przez firmę Qualcomm daje szansę uzyskania wyższej jakości dźwięku niż z płyty CD – i to radiowo. W ramach dostępnego sprzętu Bluesound można wskazać różne elementy, po które nabywcy mogą sięgać w zależności od indywidualnych potrzeb. Oferowane są głośniki bezprzewodowe, jakie mogą funkcjonować pojedynczo lub grupowo. Da się w ich ramach stworzyć kompletny wielokanałowy system muzyczny czy coś na kształt kina domowego.

Zastosowane wzmacniacze cyfrowe przekładają się na jakość, a akustyka samych głośników czyni z nich topowe propozycje o wybornych parametrach. Produkty z serii Pulse są różnorodne. Warto się im przyjrzeć.